ocelová brusná vlna

Ocelová brusná vlna

 

Ocelová brusná vlna Rakso se vyrábí v devíti hrubostech. Vzhledem k univerzálnosti a tvárnosti tohoto materiálu, je její použití opravdu široké. Je vhodná pro profesionální, průmyslové i domácí použití.

Je velmi vyhledávaným pomocníkem v dřevařském odvětví, např. pro své perfektní čistící schopnosti je používána v restaurátorství nebo při opravách varhan.

 

 

Hrubou ocelovou vlnou (č. 5, 4, 3) bez problémů odstaníme olej a prach z kovových součástí strojů a náletovou rez z nářadí, očistíme přírodní i umělé kameny, z dřevěných povrchů odstraníme mořidlo, zdrsníme staré laky, obrousíme dřevo před novým nátěrem nebo na měkkých dřevech zesílíme přírodní strukturu. Bez obav z poškrábání můžeme očistit i skleněné plochy od nečistot  v podobě zbytků barev a podobně.

Středně hrubou ocelovou vlnou ( č. 2, 1, 0) vyhladíme dřevo po základním nátěru, rovnoměrně a tence naneseme vosk a za pomoci ředidel lehce odstraníme starý lak ze starožitného nábytku. Stejně tak můžeme očistit od nečistot kameninové a mramorové podlahy i keramické obklady a podlahy z tvrdé gumy. Díky své tvárnosti je perfektním pomocníkem při čištění kovových forem nebo leštění měděných trubek a fitinek.

Tato ocelová brusná vlna je vhodná i k obroušení sádrokartonových desek.

Jemnou ocelovou vlnou (00, 000, 0000) bez obav vyčistíme a vyleštíme všechny druhy povrchů např. plastový nábytek do zahrady, šetrně odstraní prach a nečistoty z žaluzií i vodní kámen z baterií. Lze jí také nanášet vosk a olej na dřevěné plochy nebo přebrousit lak i šelak. Jemná ocelová vlna odstraní jemnou náletovou rez z chromů, na sucho vyčistí sklo, vyleští navoskované dřevo ale i měď, hliník a mosaz do vysokého lesku.

Všechny hrubosti ocelové vlny lze zakoupit i v roli o hmotnosti 5 kg.